Yüz implantları üreten firmalar


Elmacık kemiği, göz çevresi, burun sırtı, çene ucu, çene köşesi, kulak gibi yüz bölgesini ilgilendiren silikon implantları üreten firmalar..

ALLERGAN (INAMED, McGhan)


..Sayfabaşına dön...

♥ Allergan, Botox'u da üreten ABD firmasıdır. Firmanın 100 den fazla ülkede faaliyetleri bulunmakta.. En eski silikon meme implant üreticisi olan McGhan firması daha sonra Inamed adını almış, daha sonra da Inamed markası, Allergan tarafından satın alınmıştır. Bugün firma, Allergan bünyesi içinde Natrelle markası ile meme ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Firma, silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikle şişirilebilen meme implantları ve silikon yüz implantları üretmektedir.. Allergan'ın ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.allergan.com/index.htm

♠ Web sitesi: http://www.natrelle.com/

♦ Katalog (2013): tıklayınız..

HANSON MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Washington, ABD menşeili bir firma olan Hanson medical, silikon vücut ve yüz implantları üreten bir firmadır.. Firma meme implantları üretmiyor.

♣ Web sitesi: http://www.hansonmedical.com/index.html

♦ Katalog: Tıklayınız..

SPECTRUM DESİGNS MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Kalifornia, ABD menşeili bir firma olan Spectrum designs, silikon yüz ve vücut implantları üretiyor. Meme implantı üretmiyor..

♣ Web sitesi: http://www.spectrumdesignsmedical.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

EUROSILICONE


..Sayfabaşına dön...

♥ Eurosilicone, oldukça köklü bir firma. Özellikle meme implantlarını dünyada en uzun süredir üreten bir iki firmadan biri. Fransız menşeili.. Firmanın ürün skalası ve çeşitliliği de oldukça fazla. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Eurosilicone, meme, gluteal (popo), baldır, testis ve yüz implantları üretiyor. Eurosilicone ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://eurosilicone.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

NAGOR


..Sayfabaşına dön...

♥ Nagor, İngiltere menşeili bir firma olup silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikli meme implantları, baldır implantları, gluteal (popo) implantları, testis implantları ve yüz implantları üretiyorlar. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Nagor'un ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.nagor.com/

♣ Katalog: tıklayınız..

SEBBIN


..Sayfabaşına dön...

♥ Üretimi Fransa'daki fabrikasında yapan, silikon implantlar üreten bir firmadır (yönetim yerinin Portekiz'de olduğu söyleniyor -?-). Serum fizyolojikli ve silikon jelli meme implantları, gluteal (popo) implantlar, baldır implantları ve yüz implantları üretiyorlar..

♦ Sebbin markasının ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.sebbin.com/en/

♣ Katalog (Fasiyal -yüz- implantları): http://www.sebbin.com/en/

AART


..Sayfabaşına dön...

♥ USA menşeili, silikon implantlar konusunda yenilikçi çalışmaları ile dikkati çeken bir firmadır. İlginçtir, Aart, meme implantı üretmiyor. Pektoral implant, gluteal (popo) implantı, baldır implantı ve yüz implantları üretiyorlar.. Firma, deneysel olarak triceps, biceps, basen-kalça, deltoid (omuz) ve quadriceps (uyluk ön yüz) implantları üzerinde çalışıyor..

♦ Bildiğim kadarıyla Aart ürünleri ülkemizde bulunmuyor..

♣ Web sitesi: http://aartinc.net/

♣ Katalog : tıklayınız..


IMPLANTECH (ALLIED BIOMEDICAL)


..Sayfabaşına dön...

♥ Bu firma da (Kaliforniya, ABD de bulunuyor), Aart gibi meme implantı üretmiyor. Ürettikleri silikon implantlar, gluteal (popo), pektoral, baldır, testis implantları ve yüz implantlarıdır. Firmanın ürünleri ülkemizde Allied Biomedical markası altında bulunuyor..

♦ İmplantech, aşağıda göreceğiniz silikon jel içeren baldır implantları yanında, tamamen katı silikondan oluşan, kesilip şekil verilebilen, elastomer silikondan oluşan baldır implantları da üretiyor. Bu implantlar, kesilip şekil verilerek başka bölgelerde de ihtiyaca göre kullanılabiliyor. Kesilip şekil verilebilen bir grup implantları da oval şekilli olup testis implantı olarak kullanılabiliyor..

♣ Web sitesi: http://www.implantech.com/

♦ Katalog (yüz implantları): tıklayınız..WANHE


..Sayfabaşına dön...

♥ Wanhe, Çinli bir üreticidir. Firmanın merkezi, Çin'in teknoloji ve uluslararası ticaret merkezi Guangzhou şehrindedir.

♦ Firma, meme implantları ve yüz implantları üretmektedir. Wanhe'nin ürünleri ülkemizde bulunmamaktadır.

♣ Web sitesi: http://en.gzwanhe.com/english/index.htm

♣ Katalog (fasiyel -yüz- implantları), web sitesine bakınız: http://en.gzwanhe.com/english/index.htm