Silikon testis implantları üreten firmalar ve katalogları


Bu alanda implant üreten fazla firma yok. Eskiden daha fazla firma testis implantı üretiyormuş (mesela Mentor firması, serumla şişirilebilen testis implantları üretiyormuş, daha sonra bırakmış). Bugün üretilen bazı implantlar silikon jel dolu; bazıları ise yine serumla şişirilebilen implantlar..İmplantech (Allied Biomedical) ise, kesilip şekil verilebilen katı silikon blok şeklinde (elastomer) implantlar üretiyor..
SILIMED (POLYTECH)


..Sayfabaşına dön...

♥ Silimed, Brezilya menşeili bir firmadır. İlk olarak 1978 yılında Fransa'dan meme implantı ithal ederek işe başlamıştır. Ürünlerini Avrupa'da Polytech markası (Alman) ile satmaktadır. Firma, meme implantları, gluteal (popo) implantları, baldır implantları, pektoral implantlar, testis implantları ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Polytech ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.polytechhealth.com/index.php

♣ Katalog (Silimed testis implantları): tıklayınız..

EUROSILICONE


..Sayfabaşına dön...

♥ Eurosilicone, oldukça köklü bir firma. Özellikle meme implantlarını dünyada en uzun süredir üreten bir iki firmadan biri. Fransız menşeili.. Firmanın ürün skalası ve çeşitliliği de oldukça fazla. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Eurosilicone, meme, gluteal (popo), baldır, testis ve yüz implantları üretiyor. Eurosilicone ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://eurosilicone.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

NAGOR


..Sayfabaşına dön...

♥ Nagor, İngiltere menşeili bir firma olup silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikli meme implantları, baldır implantları, gluteal (popo) implantları, testis implantları ve yüz implantları üretiyorlar. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Nagor'un ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.nagor.com/

♣ Katalog: tıklayınız..

IMPLANTECH (ALLIED BIOMEDICAL)


..Sayfabaşına dön...

♥ Bu firma da (Kaliforniya, ABD de bulunuyor), Aart gibi meme implantı üretmiyor. Ürettikleri silikon implantlar, gluteal (popo), pektoral, baldır, testis implantları ve yüz implantlarıdır. Firmanın ürünleri ülkemizde Allied Biomedical markası altında bulunuyor..

♦ İmplantech, sadece tamamen katı silikondan oluşan, kesilip şekil verilebilen, elastomer silikondan oluşan baldır implantları üretiyor. Bu implantlar, kesilip şekil verilerek başka bölgelerde de ihtiyaca göre kullanılabiliyor. Kesilip şekil verilebilen bir grup implantları da oval şekilli olup testis implantı olarak kullanılabiliyor..

♣ Web sitesi: http://www.implantech.com/

♣ Katalog (Kesilip şekil verilebilen özel silikon bloklar):

Contoured Silicone Carving Block - Style 4 (elastomer testis implantı):
PROMEDON


..Sayfabaşına dön...

♥ Daha çok ortopedi, genel cerrahi ve üroloji alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir. Firma, 3 farklı boyda testis implantlarını N&S implantları adı ile üretmektedir.

♦ Bu ürünlerin ülkemizde satıldığını hiç duymadım..

♣ Web sitesi: http://www.promedon.com/us

♦ Katalog: tıklayınız..

COLOPLAST


..Sayfabaşına dön...

♥ Coloplast, genel cerrahi, ortopedi ve üroloji ağırlıklı çalışan bir şirket..

♦ Firma, serumla şişirilen testis implantlarını TOROSA adı ile üretiyor..

♣ Web sitesi: http://www.coloplast.us/Surgical-Urology/Professional/Testicular-replacement-/

♦ Katalog:

TOROSA saline testis implantları: