Biceps, Triceps implantları üreten firmalar ve katalogları


Aslında direkt biceps ve triceps implantı üreten tek firma var, o da Aart firması.. Ama, bu implant açısından Aart firmasına mahkum olduğumuz anlamına gelmiyor. Biceps ve Triceps büyütme ameliyatında boyutları ve hacmi uygun olan baldır implantları da kullanılıyor. Simetrik baldır implantlarının, Aart firmasının ürettiği Triceps ve Biceps implantlarından bir farkı yoktur. Aslına bakarsanız Aart firması bu implantları üretene kadar baldır implantlarının ufak olanları kol için zaten kullanılıyordu.. İstenen boyutta silikon jelli implant yoksa elastomer (katı silikondan, silgi gibi olan) baldır implantları kesilip şekil verilerek kullanılabilir.. Önemli olan, implant boyutlarında aşırıya kaçılmaması ve hastanın kol ölçülerine uygun implant kullanılmasıdır..


♦ Sadece silikon jel içeren baldır implantı üreten firmalar:
♦ Sadece elastomer, katı silikon baldır implantı (silgi gibi) üreten firmalar:


Hem silikon jel içeren hem de elastomer katı silikon baldır implantı üreten tek firma:
Elastomer, katı silikon baldır implantı (silgi gibi) ve özel Biceps ve Triceps implantları üreten tek firma:


SILIMED (POLYTECH)


..Sayfabaşına dön...

♥ Silimed, Brezilya menşeili bir firmadır. İlk olarak 1978 yılında Fransa'dan meme implantı ithal ederek işe başlamıştır. Ürünlerini Avrupa'da Polytech markası (Alman) ile satmaktadır. Firma, meme implantları, gluteal (popo) implantları, baldır implantları, pektoral implantlar, testis implantları ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Polytech ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.polytechhealth.com/index.php

♣ Katalog (Silimed diğer implantlar): tıklayınız..

SIENTRA


..Sayfabaşına dön...

♥ A.B.D. firmasıdır (ama aslında Silimed in ürünlerini pazarlamaktadır). Meme implantları, gluteal (popo) implantları, baldır implantları, pektoral implantlar ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Sientra ürünleri ülkemizde bulunmuyor..

♣ Web sitesi: http://www.sientra.com/

♣ Katalog (Calf -baldır- implantları): tıklayınız..

HANSON MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Washington, ABD menşeili bir firma olan Hanson medical, silikon vücut ve yüz implantları üreten bir firmadır.. Firma meme implantları üretmiyor.

♣ Web sitesi: http://www.hansonmedical.com/index.html

♦ Katalog: Tıklayınız..

SPECTRUM DESİGNS MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Kalifornia, ABD menşeili bir firma olan Spectrum designs, silikon yüz ve vücut implantları üretiyor. Meme implantı üretmiyor..

♣ Web sitesi: http://www.spectrumdesignsmedical.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

EUROSILICONE


..Sayfabaşına dön...

♥ Eurosilicone, oldukça köklü bir firma. Özellikle meme implantlarını dünyada en uzun süredir üreten bir iki firmadan biri. Fransız menşeili.. Firmanın ürün skalası ve çeşitliliği de oldukça fazla. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Eurosilicone, meme, gluteal (popo), baldır, testis ve yüz implantları üretiyor. Eurosilicone ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://eurosilicone.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

NAGOR


..Sayfabaşına dön...

♥ Nagor, İngiltere menşeili bir firma olup silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikli meme implantları, baldır implantları, gluteal (popo) implantları, testis implantları ve yüz implantları üretiyorlar. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Nagor'un ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.nagor.com/

♣ Katalog: tıklayınız..

SEBBIN


..Sayfabaşına dön...

♥ Üretimi Fransa'daki fabrikasında yapan, silikon implantlar üreten bir firmadır (yönetim yerinin Portekiz'de olduğu söyleniyor -?-). Serum fizyolojikli ve silikon jelli meme implantları, gluteal (popo) implantlar, baldır implantları ve yüz implantları üretiyorlar..

♦ Sebbin markasının ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.sebbin.com/en/

♣ Katalog (Calf -baldır- implantları): tıklayınız..

AART


..Sayfabaşına dön...

♥ USA menşeili, silikon implantlar konusunda yenilikçi çalışmaları ile dikkati çeken bir firmadır. İlginçtir, Aart, meme implantı üretmiyor. Pektoral implant, gluteal (popo) implantı, baldır implantı ve yüz implantları üretiyorlar.. Firma, deneysel olarak triceps, biceps, basen-kalça, deltoid (omuz) ve quadriceps (uyluk ön yüz) implantları üzerinde çalışıyor..

♦ Bildiğim kadarıyla Aart ürünleri ülkemizde bulunmuyor..

♣ Web sitesi: http://aartinc.net/

♣ Katalog : tıklayınız..

♣ Katalog:

Biceps (kol) implantları:Triceps (kol) implantları: NOT: sanırım implantların en ve boyları ters yazılmış.. Hacimleri de yazılmamış..Calf (baldır) implantları - Style 1:Calf (baldır) implantları - Style 2:Calf (baldır) implantları - Style 3:IMPLANTECH (ALLIED BIOMEDICAL)


..Sayfabaşına dön...

♥ Bu firma da (Kaliforniya, ABD de bulunuyor), Aart gibi meme implantı üretmiyor. Ürettikleri silikon implantlar, gluteal (popo), pektoral, baldır implantları ve yüz implantlarıdır. Firmanın ürünleri ülkemizde Allied Biomedical markası altında bulunuyor..

♦ İmplantech, sadece tamamen katı silikondan oluşan, kesilip şekil verilebilen, elastomer silikondan oluşan baldır implantları üretiyor. Bu implantlar, kesilip şekil verilerek başka bölgelerde de ihtiyaca göre kullanılabiliyor.

♣ Web sitesi: http://www.implantech.com/

♣ Katalog (Calf -baldır- implantları):

ContourFlexT Calf Implant:♣ Katalog (Kesilip şekil verilebilen özel silikon bloklar):

Contoured Silicone Carving Block - Style 1 (elastomer baldır implantı):Contoured Silicone Carving Block - Style 3 (elastomer baldır implantı):