İmplant firmaları ve katalogları


Bu bölümde, dünyada en yaygın kullanılan silikon implantlar ve üretici firmaları hakkında bilgi bulacaksınız. Hangi firma, hangi implantları üretiyor, katalogları ve web sitesi linkleri nedir vs gibi genel bilgileri burada bulabilirsiniz..
MENTOR


..Sayfabaşına dön...

♥ İmplant olarak sadece silikon jel içeren meme implantları üretiyor. ABD menşeili bir firma, 1969 dan beri faaliyette. İmplantlarının bir bölümünün üretimi Hollanda'da yapılıyor (ülkemizde kullanılan implantlar Hollanda'dan gelmekte). Firma 20 senedir meme implantı üretiyor ve bunları yaklaşık 70 ülkede kullanıma sunuyor.

♦ Mentor markası, ülkemizde de en çok kullanılan meme implantları markalarından biridir.

♣ Web sitesi: http://www.mentorwwllc.com/global-us/

♦ Katalog (2012): tıklayınız..

ALLERGAN (INAMED, McGhan)


..Sayfabaşına dön...

♥ Allergan, Botox'u da üreten ABD firmasıdır. Firmanın 100 den fazla ülkede faaliyetleri bulunmakta.. En eski silikon meme implant üreticisi olan McGhan firması daha sonra Inamed adını almış, daha sonra da Inamed markası, Allergan tarafından satın alınmıştır. Bugün firma, Allergan bünyesi içinde Natrelle markası ile meme ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Firma, silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikle şişirilebilen meme implantları ve silikon yüz implantları üretmektedir.. Allergan'ın ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.allergan.com/index.htm

♠ Web sitesi: http://www.natrelle.com/

♦ Katalog (2013): tıklayınız..

HANS


..Sayfabaşına dön...

♥ Hans Biomed firması Kore menşeili bir firma olup sadece meme ve gluteal (popo) implantları üretiyor. Firma, ilginç olarak meme implantlarını yuvarlak ve anatomik dışında bir de konik formda; gluteal implantları ise sadece yuvarlak formda üretiyor..

♦ Hans markasının Bella Gel implantları, ülkemizde 2015 yılı başında satışa sunulmuştur..

♣ Web sitesi: http://www.bellagel.net/eng/

♦ Genel implantlar kataloğu (2015): tıklayınız..

♦ Yuvarlak meme implantları kataloğu (2015): tıklayınız..

♦ Anatomik meme implantları kataloğu (2015): tıklayınız..

♦ Konik meme implantları kataloğu (2015): tıklayınız..

♦ Gluteal implantlar kataloğu (2015): tıklayınız..

SILIMED (POLYTECH)


..Sayfabaşına dön...

♥ Silimed, Brezilya menşeili bir firmadır. İlk olarak 1978 yılında Fransa'dan meme implantı ithal ederek işe başlamıştır. Ürünlerini Avrupa'da Polytech markası (Alman) ile satmaktadır. Firma, meme implantları, gluteal (popo) implantları, baldır implantları, pektoral implantlar, testis implantları ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Polytech ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.polytechhealth.com/index.php

♣ Katalog (Silimed meme implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Silimed diğer implantlar): tıklayınız..

♣ Katalog (Silimed testis implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Polytech gluteal implantlar): tıklayınız..

SIENTRA


..Sayfabaşına dön...

♥ A.B.D. firmasıdır (ama aslında Silimed in ürünlerini pazarlamaktadır). Meme implantları, gluteal (popo) implantları, baldır implantları, pektoral implantlar ve yüz implantları üretmektedir.

♦ Sientra ürünleri ülkemizde bulunmuyor..

♣ Web sitesi: http://www.sientra.com/

♣ Katalog (Meme implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Erkekte göğüs -pektoral- implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Calf -baldır- implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Gluteal -popo- implantları): tıklayınız..

LIFESILL


..Sayfabaşına dön...

♥ Lifesill, silikon implantlar üreten Brezilya menşeili bir firmadır.. Şu an sadece meme ve gluteal (popo) implantlar üretmektedir.

♣ Web sitesi: http://www.lifesil.com/ingles/index.php

♦ Katalog (meme implantları):♣ Katalog (popo implantları):HANSON MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Washington, ABD menşeili bir firma olan Hanson medical, silikon vücut ve yüz implantları üreten bir firmadır.. Firma meme implantları üretmiyor.

♣ Web sitesi: http://www.hansonmedical.com/index.html

♦ Katalog: Tıklayınız..

SPECTRUM DESİGNS MEDİCAL


..Sayfabaşına dön...

♥ Kalifornia, ABD menşeili bir firma olan Spectrum designs, silikon yüz ve vücut implantları üretiyor. Meme implantı üretmiyor..

♣ Web sitesi: http://www.spectrumdesignsmedical.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

EUROSILICONE


..Sayfabaşına dön...

♥ Eurosilicone, oldukça köklü bir firma. Özellikle meme implantlarını dünyada en uzun süredir üreten bir iki firmadan biri. Fransız menşeili.. Firmanın ürün skalası ve çeşitliliği de oldukça fazla. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Eurosilicone, meme, gluteal (popo), baldır, testis ve yüz implantları üretiyor. Eurosilicone ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://eurosilicone.com/

♦ Katalog: Tıklayınız..

REFINEX


..Sayfabaşına dön...

♥ Refinex, çinli bir üretici.. Firma, Çin'li üreticiler hakkındaki önyargıyı kırmak için web sitesinde fabrikalarının resimlerini ve sahip oldukları sertifika, kalite ve üretim izin belgelerini yayınlıyor.

♦ Refinex, implant olarak sadece meme implantı üretiyor..

♣ Web sitesi: http://www.refinex.cc/

♦ Katalog: Tıklayınız..

NAGOR


..Sayfabaşına dön...

♥ Nagor, İngiltere menşeili bir firma olup silikon jel içeren meme implantları, serum fizyolojikli meme implantları, baldır implantları, gluteal (popo) implantları, testis implantları ve yüz implantları üretiyorlar. Günümüzde Nagor (İngiltere) ve Eurosilicone (Fransa) firmaları GC Aesthetics firması çatısında üretim yapmaktalar (kardeş firmalar).

♦ Nagor'un ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.nagor.com/

♣ Katalog: tıklayınız..

SEBBIN


..Sayfabaşına dön...

♥ Üretimi Fransa'daki fabrikasında yapan, silikon implantlar üreten bir firmadır (yönetim yerinin Portekiz'de olduğu söyleniyor -?-). Serum fizyolojikli ve silikon jelli meme implantları, gluteal (popo) implantlar, baldır implantları ve yüz implantları üretiyorlar..

♦ Sebbin markasının ürünleri ülkemizde bulunuyor..

♣ Web sitesi: http://www.sebbin.com/en/

♣ Katalog (Calf -baldır- implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Gluteal -popo- implantları): tıklayınız..

♣ Katalog (Fasiyal -yüz- implantları): http://www.sebbin.com/en/

♣ Katalog (Meme implantları):

Serumla şişirilen meme implantları:Koheziv (sert kıvamlı) Naturgel silikon jel meme implantları:Yumuşak kıvamlı Naturgel silikon jel meme implantları:

Sert kıvamlı Naturgel silikon jel meme implantları:

Anatomik Naturgel silikon jel meme implantları:

AART


..Sayfabaşına dön...

♥ USA menşeili, silikon implantlar konusunda yenilikçi çalışmaları ile dikkati çeken bir firmadır. İlginçtir, Aart, meme implantı üretmiyor. Pektoral implant, gluteal (popo) implantı, baldır implantı ve yüz implantları üretiyorlar.. Firma, deneysel olarak triceps, biceps, basen-kalça, deltoid (omuz) ve quadriceps (uyluk ön yüz) implantları üzerinde çalışıyor..

♦ Bildiğim kadarıyla Aart ürünleri ülkemizde bulunmuyor..

♣ Web sitesi: http://aartinc.net/

♣ Katalog : tıklayınız..

♣ Katalog:

Pektoral (erkekte göğüs) implantları - Style 1:Pektoral (erkekte göğüs) implantları - Style 2:Pektoral (erkekte göğüs) implantları - Style 3:Pektoral (erkekte göğüs) implantları - Style 4:Calf (baldır) implantları - Style 1:Calf (baldır) implantları - Style 2:Calf (baldır) implantları - Style 3:Gluteal (popo) implantı - Style 1:Gluteal (popo) implantı - Style 2:Gluteal (popo) implantı - Style 3:Biceps (kol) implantları:Triceps (kol) implantları: NOT: sanırım implantların en ve boyları ters yazılmış.. Hacimleri de yazılmamış..Deltoid (omuz) implantları: Test aşamasında...Hip (basen) implantları: Test aşamasında...Quadriceps (bacak ön yüz) implantları: Tamamen test aşamasında, henüz çok sınırlı kullanılmış..


IMPLANTECH (ALLIED BIOMEDICAL)


..Sayfabaşına dön...

♥ Bu firma da (Kaliforniya, ABD de bulunuyor), Aart gibi meme implantı üretmiyor. Ürettikleri silikon implantlar, gluteal (popo), pektoral, baldır, testis implantları ve yüz implantlarıdır. Firmanın ürünleri ülkemizde Allied Biomedical markası altında bulunuyor..

♦ İmplantech, sadece tamamen katı silikondan oluşan, kesilip şekil verilebilen, elastomer silikondan oluşan baldır implantları üretiyor. Bu implantlar, kesilip şekil verilerek başka bölgelerde de ihtiyaca göre kullanılabiliyor. Kesilip şekil verilebilen bir grup implantları da oval şekilli olup testis implantı olarak kullanılabiliyor..

♣ Web sitesi: http://www.implantech.com/

♦ Katalog (yüz implantları): tıklayınız..♣ Katalog (Gluteal -popo- implantları):

ContourFlexT Gluteal Implant - Round:ContourFlexT Gluteal Implant - Anatomical:ContourFlexT Gluteal Implant - Round (Natural Contour):♣ Katalog (Pektoral -erkekte göğüs- implantları):

PowerFlexT I Pectoral Implant:PowerFlexT II Pectoral Implant:Novack Pectoral Implant:♣ Katalog (Calf -baldır- implantları):

ContourFlexT Calf Implant:♣ Katalog (Kesilip şekil verilebilen özel silikon bloklar):

Contoured Silicone Carving Block - Style 1 (elastomer baldır implantı):Contoured Silicone Carving Block - Style 3 (elastomer baldır implantı):Contoured Silicone Carving Block - Style 4 (elastomer testis implantı):♣ Katalog (Kesilip şekil verilebilen genel amaçlı silikon bloklar):

Silicone Block - Rectangular (Non-Sterile):Rectangular Silicone Carving Blocks:
WANHE


..Sayfabaşına dön...

♥ Wanhe, Çinli bir üreticidir. Firmanın merkezi, Çin'in teknoloji ve uluslararası ticaret merkezi Guangzhou şehrindedir.

♦ Firma, meme implantları ve yüz implantları üretmektedir. Wanhe'nin ürünleri ülkemizde bulunmamaktadır.

♣ Web sitesi: http://en.gzwanhe.com/english/index.htm

♣ Katalog (fasiyel -yüz- implantları), web sitesine bakınız: http://en.gzwanhe.com/english/index.htm

♦ Katalog:

Snow.Lambe Breast Implants:

Crystal.Lambe Breast Implant:

Lambe Breast Implant:

ARION


..Sayfabaşına dön...

♥ Arion (Fransız), dünyanın ilk şişirilebilen implantlarını geliştiren firmadır. Sadece meme implantı üretmekteler.

♦ Arion silikon jel ve hidrojel içeren meme implantları üretmektedir. Ülkemizde satışa sunulmuştur.

♣ Web sitesi: http://www.laboratoires-arion.fr/

♣ Katalog: tıklayınız..

IMPLAPHORM


..Sayfabaşına dön...

♥ Bir İtalyan firması olan Genethia tarafından üretilen meme implantlarıdır.

♦ Bildiğim kadarıyla ülkemize ithal edilmiyor..

♣ Web sitesi: http://www.genethia.it/en/products/implaphorm

♣ Katalog: Malesef bu markanın kataloğu mevcut değil..

MOTIVA


..Sayfabaşına dön...

♥ Çok uluslu bir firma olan Motiva, sadece meme implantları üretiyor..

♦ Motiva 2016 başından beri ülkemizde kullanıma sunulmuştur. Özellikle çipli implantlarının ilgi görmesi bekleniyor..

♣ Web sitesi: http://www.motivaimplants.com/

♣ Katalog:

Motiva implantlar hakında genel bilgi:Motiva implant matrix round:Motiva Round Silk İmplants:Motiva Round Silksurface Plus İmplants:Motiva Round Velvetsurface İmplants:Motiva Round Velvetsurface Plus İmplants:PROMEDON


..Sayfabaşına dön...

♥ Daha çok ortopedi, genel cerrahi ve üroloji alanlarında faaliyet gösteren uluslararası bir şirkettir. Firma, 3 farklı boyda testis implantlarını N&S implantları adı ile üretmektedir.

♦ Bu ürünlerin ülkemizde satıldığını hiç duymadım..

♣ Web sitesi: http://www.promedon.com/us

♦ Katalog: tıklayınız..

COLOPLAST


..Sayfabaşına dön...

♥ Coloplast, genel cerrahi, ortopedi ve üroloji ağırlıklı çalışan bir şirket..

♦ Firma, serumla şişirilen testis implantlarını TOROSA adı ile üretiyor..

♣ Web sitesi: http://www.coloplast.us/Surgical-Urology/Professional/Testicular-replacement-/

♦ Katalog:

TOROSA saline testis implantları: